Turniej szachowy w Sępólnie

05 maj 2022

W Sali Lustrzanej CSiR w Sępólnie Kraj. odbył się Tradycyjny Otwarty Błyskawiczny Turniej Szachowy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Startowało 27 zawodników z różnych stron Polski.

Grano systemem szwajcarskim 11 rund na 3'02"+2 " na posunięcie dla każdego zawodnika w jednej grupie turniejowej z klasyfikacją w 4 kategoriach:
1) mężczyźni (seniorzy) rank. Elo 1600+,
2) mężczyźni (seniorzy) rank. Elo 1600-,
3) kobiety,
4) juniorzy.
Turniej był zgłoszony do FIDE.

W wyniku 3 godzinnej rywalizacji Turniej, a także Klasyfikację Seniorzy Elo 1600+ wygrał zawodnik z Ukrainy reprezentujący LZS "Chrobry" Głogów przed Jacek Jesse (MLKS "Krajna" Sępólno Kraj.) i Piotrem Szybowiczem BKS "Chemik" Bydgoszcz.
W Klasyfikacji Seniorzy Elo 1600- wygrał Mateusz Dobbek (Brusy) przed Tomaszem Pilarskim (Hetman Konin) i Erykiem Kiełbratowskim (MLKS "Tucholanka" Tuchola).
W Klasyfikacji Kobiet wygrała Paulina Małek (UKS "Ósemka" Chojnice przed Roksaną Bromirską (MKS "EMDEK" Bydgoszcz).
W Klasyfikacji Juniorów wygrał Olaf Jagodziński przed Alanem Jagodzińskim (obaj LKS Chrobry Gniezno) i Jakubem Makarewiczem (Kcynia).
W turnieju startowali inni zawodnicy MLKS "Krajna" - Dariusz Operman zajął IV miejsce, Damian Binger VI miejsce w Klasyfikacji Seniorzy ELO 1600-, a Stanisław Stosik zajął VI miejsce w klasyfikacji juniorów, będąc najmłodszym zawodnikiem turnieju (10 lat).
Sędzią głównym turnieju był Tomasz Theuss.