Warto grać w warcaby

15 listopad 2021

Zawodnicy z sekcji warcabowej Klubu MLKS „Krajna” brali udział w Mistrzostwach Polski w warcabach 64 – polowych w grze aktywnej, które odbyły się 6 listopada 2021 r w Markach k/Warszawy. Turniej został przeprowadzony z podziałem na trzy kategorie wiekowe: do lat 10, do lat 13 i Open.

W klasyfikacji juniorów do lat 13 grał Jacek Czarnotta i uzyskał 3 punkty w rozegranych 7 rundach. W kategorii Open Kobiet Katarzyna Czarnotta i Danuta Skrzyńska rozegrały systemem kołowym 5 rund na zasadzie mini-meczy z losowaniem pierwszego ruchu białych. Katarzyna Czarnotta zagrała po raz pierwszy w Mistrzostwach Polski i udało jej się zremisować z zawodniczką, która zajęła pierwsze miejsce w turnieju, natomiast Danuta Skrzyńska przegrała jednym małym punkcikiem Bucholca i zajęła IV miejsce.

Zawodnicy Jacek i Kasia wracali z turnieju zmęczeni ale i szczęśliwi, bo to był ich pierwszy wyjazd gdzie mogli zobaczyć przy okazji Pałac Kultury i Nauki oraz Stadion Narodowy w Warszawie.