Puchar w Sadkach

05 listopad 2020

W Sadkach odbył się Turniej szachowy w szachach szybkich o Puchar Wójta Sadki. Grano 9 rund systemem szwajcarskim 12'+3" na ruch dla zawodnika. Udanie zaprezentowali się szachiści Krajny Sępólno.

Wszyscy zawodnicy (26 osób) grali w jednej grupie z klasyfikacją odrębną dla juniorów do 14 lat, do 18 lat i seniorów. W turnieju tym startowali szachiści MLKS Krajna Sępólno. Turniej wygrał reprezentant Krajny, pokonując kilku silnych zawodników z okolicznych klubów Mateusz Wójcicki. Jacek Jesse zajął VI miejsce w klasyfikacji ogólnej (V miejsce w kat. ELO do 2000), Tomasz Theuss zajął VII miejsce w klasyfikacji ogólnej (II miejsce w kat. ELO do 1800), a nowy zawodnik MLKS Krajna Kazimierz Dobrzański zajął XIV miejsce w klasyfikacji ogólnej (VII miejsce w kat. ELO do 1800). W turnieju startował też junior Krajny Stanisław Stosik, który zajął II miejsce w kat. juniorów do 14 lat. Był najmłodszym zawodnikiem turnieju mając zaledwie 8 lat.