Szachowe mistrzostwa w Świeciu

20 październik 2020

W Świeciu odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach Szybkich. Grano 9 rund z czasem 12'+4" na ruch dla zawodnika. Startowali w nich zawodnicy MLKS Krajna Sępólno.

Najlepszym zawodnikiem Krajny w turnieju Indywidualnym został Jacek Jesse, który zajął IV miejsce w kat. seniorów ELO do 2000 (5 miejsce w klasyfikacji ogólnej). W kat seniorów ELO do 1800 Mateusz Wójcicki zajął II miejsce (10 miejsce w klasyfikacji ogólnej), Tomasz Theuss zajął 10 miejsce miejsce, a Kazimierz Dobrzański zajął XI miejsce.
W klasyfikacji drużynowej drużyna MLKS Krajna w składzie: Jacek Jesse, Mateusz Wójcicki, Kazimierz Dobrzański i Tomasz Theuss zajęła III miejsce.
Równolegle odbywał się także Turnieju Szachowy o Puchar Burmistrza Świecia, który grano systemem każdy z każdym (7 rund) z czasem 12'+4" na zawodnika. Startował w nim junior MLKS Krajna Sępólno - Stanisław Stosik. W gronie 8 uczestników zajął 2 miejsce (1 miejsce w grupie do 8 lat).