Mistrzostwa szachistów

07 wrzesień 2020

W dniach 05-06.09.2020 r. w Nakle n/Notecią odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach Klasycznych. Turniej grano w 3 grupach (A-najsilniejsi od I kat. wzwyż; B-od IV do II kat: C-najsłabsi od bk do V kat. głównie dzieci).

W grupie A grano systemem szwajcarskim 5 rund z czasem 90' na zawodnika, w Grupie B grano systemem szwajcarskim 7 rund z czasem 60' dla zawodnika, w grupie C grano systemem szwajcarskim 7 rund z czasem 30' na zawodnika godzinach. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki w każdej grupie otrzymali puchary, nagrody pieniężne i rzeczowe.
W turnieju tym startowali zawodnicy MLKS ,,Krajna" Sępólno. W grupie A 3 - zawodników, w grupie B - 1 zawodnik. Najlepiej wypadł Jacek Jesse zajmując w grupie A II miejsce w kat. rankingu ELO do 2000 (VI miejsce w klasyfikacji ogólnej). Mateusz Wójcicki zajął VI miejsce w kat. rankingu ELO do 2000 (15 miejsce w klasyfikacji ogólnej), a Tomasz Theuss zajął XX miejsce w klasyfikacji ogólnej a VII miejsce w kat. rankingu ELO do 1800. W grupie B Damian Binger zajął 25 miejsce w klasyfikacji ogólnej, a 18 miejsce w kat. rankingu ELO do 1400.