Mistrzostwa Polski w kategorii żak w tenisie stołowym

W dniach 24-25 marca w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski Żaków w tenisie stołowym. W zawodach wystąpiły dwie zawodniczki Krajny - Patrycja Rybacka i Julia Kała. W gronie 48 najlepszych w Polsce Patrycja Rybacka zajęła 21 miejsce a Julia Kała 35 miejsce.

W każdej z ośmiu grup rywalizowało po sześć zawodniczek. Najlepsze dwie kwalifikowały się do turnieju głównego, w którym rywalizowało 16 najlepszych. Miejsca 3 i 4 po turnieju grupowym grały o miejsca 17 - 32 a miejsca 5 i 6 o przedział miejsc 33 - 48. Patrycja w swojej grupie zajęła wysokie 3 miejsce. Odniosła trzy zwycięstwa i poniosła 2 przegrane. W decydującym o awansie do najlepszej szesnastki meczu przegrała minimalnie z bardziej utytułowaną przeciwniczką z Białegostoku 2:3 (8:11, 11:9, 10:12, 11:9, 8:11). Julia w rozgrywkach grupowych odniosła jedno zwycięstwo i cztery porażki ostatecznie zajmując szóste miejsce. W drugim dniu zawodów Patrycja zagrała dwa spotkania (jedno zwycięstwo) i ostatecznie została sklasyfikowana na wysokim 21 miejscu. Julia w drugim dniu rozegrała trzy spotkania (odniosła dwa zwycięstwa) i ostatecznie została sklasyfikowana na 35 miejscu.

SPONSORZY
Gmina Sępólno Krajeńskie   STAN-BUD Jureńczyk   kanal 10   Hurtowania Hydraulik   Dariusz Stoński Photography
Bank Spółdzielczy w Więcborku   Kamieniarstwo Gramit & Marmur   Seydak   Drukarnia Daniel   Zakład Ogólnobudowlany Trociński
Kamieniarstwo Kamyszek   Shape Wallness Club   Zakład Gospodarki Komunalnej w Sępólnie Kr.   Duko   leman lemanscy