V ogólnopolski wielobój atletyczny

11 czerwiec 2018

Piątego maja na obiektach Solparku w Kleszczowie odbyły się ogólnopolskie zawody Active Cup – będące piątą edycją wieloboju atletycznego.

W zawodach wzięło udział ponad 90 zawodników i zawodniczek z całej Polski podzielonych na grupy wiekowe a patronami imprezy byli Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Mistrz Olimpijski w podnoszeniu ciężarów Szymon Kołecki.
Zawody obejmowały cztery konkurencje – trójskok w dal, rzut piłką lekarską, bieg wahadłowy 4x10m i konkurencję techniczną ukierunkowaną na podnoszenie ciężarów.
Pięcioosobowa drużyna klubu Krajna Sępólno Kraj. kolejny raz stanęła na podium zdobywając II miejsce w Polsce z wynikiem 1420 punktów. Oprócz tego w klasyfikacjach indywidualnych w poszczególnych grupach wiekowych zawodnicy Krajny Sępólno wygrali dwie kategorie wiekowe oraz wywalczyli dwa trzecie miejsca.
Mikołaj Malak wygrał najmłodszą grupę wiekową do 10 lat zdobywając 342 punkty. W tej samej kategorii wiekowej na trzecim stopniu podium uplasował się Mateusz Paterek z wynikiem 308 punktów.
Marcin Wnuk zwyciężył w kategorii dwunastolatków uzyskując 307 punktów.
W kategorii dwunastoletnich dziewcząt trzecie miejsce wywalczyła Martyna Sikora gromadząc 225 p. Jakub Wardyn z wynikiem 238 punktów wywalczył wysokie IX miejsce.
Młodzi wieloboiści klubu Krajna Sępólno Kraj. startowali w ogólnopolskim wieloboju po raz trzeci i jak dotychczas mają w swoim dorobku drużynowe zwycięstwo oraz dwukrotnie wicemistrzostwo.