Mikołaj ze złotym medalem mistrzostw Polski LZS

19 maj 2021

W Siedlcach w terminie 12-15.05.2021 odbyły się Mistrzostwa Polski LZS w podnoszeniu ciężarów. Złoty medal i tytuł mistrza Polski wywalczył sztangista Krajny Mikołaj Paterek.

Mikołaj wystartował w kategorii wagowej 61 kg U 17 i z wynikiem 191 kg (85 rwanie i 106 podrzut) zdobył złoty medal.
W kategorii 49 kg U 15 startowało dwóch reprezentantów MLKS Krajna Sępólno. Mateusz Paterek wywalczył VI miejsce z wynikiem 107 kg (49 rwanie, 58 podrzut). Drugi z naszych reprezentantów Mikołaj Malak był VIII z wynikiem 80 kg (36 rwanie i 44 podrzut). Dwaj trzynastolatkowie zaliczyli udany debiut. Jakub Wardyn z wynikiem 90 kg (40 rwanie i 50 podrzut) uplasował się na X pozycji. Olek Przybylski po zaciętej walce zakończył zawody tuż za podium na miejscu IV w kategorii 67 kg z wynikiem 145 kg (65 rwanie i 80 podrzut). Debiutujący Paweł Łata wywalczył VI miejsce w kategorii 73 kg z wynikiem 129 kg (59 rwanie i 70 podrzut).