Złoto Mikołaja w Mistrzostwach Polski LZS

24 sierpień 2020

W Zamościu (woj. lubelskie) odbyły się Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS do 15 i 17 lat w podnoszeniu ciężarów. W zawodach udział wzięło dwóch sztangistów Krajny. Doskonale wypadł Mikołaj Paterek, który zdobył złoty medal.

Zawody zgromadziły 236 uczestników z całej Polski (95 dziewcząt i 142 chłopców).
W zawodach wystąpili zawodnicy naszego klubu. Mikołaj Paterek wywalczył złoty medal zwyciężając w kategorii wagowej do 55 kilogramów uzyskując wynik w dwuboju 172 kg (79+93).
Aleksander Przybylski uplasował się na X miejscu w kategorii wagowej do 61 kg z wynikiem 105 kg (45+60).